> Rok szkolny 2003/2004

  1 września znowu zadzwonił dzwonek szkolny w naszym gimnazjum. To już piąty rok ...160 uczniów klas pierwszych usłyszało go po raz pierwszy. Będą oni uczęszczać do sześciu oddziałów. Mamy również nowych nauczycieli i katechetów : Siostra Łucja Pełszyńska, Pani mgr Adela Gibowicz - bibliotekarz ,Pani mgr Emilia Olszewska nauczycielka fizyki i Pan mgr Piotr Gierasimiuk- nauczyciel matematyki, Pani mgr Aneta Bogusz-Kulesza i Pani Marta Danilczuk - nauczycielki wychowania fizycznego, Wszystkim nowym uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów i wielu osiągnięć naukowych, dydaktycznych i wychowawczych.

> Zobacz zdjęcia z roku 2003/2004


> 20.09.2003 - Sprzątanie świata
  Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w akcji "CLEAN UP THE WORLD". O godzinie 9.00 "uzbrojeni" w worki i rękawice, ruszyliśmy sprzątać Kleosin i jego okolice.
>

> 26.09.2003 - Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków odbył się wg. następującego planu:

- prezentacja koła europejskiego - ogólne informacje o językach,
- Oda do radości w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej,
- konkurs na znaną postać (-cie) z państwa europejskiego. Klasy prezentowały wybraną postać z wylosowanego wcześniej kraju europejskiego,
- konkurs na najciekawsze hasło dotyczące nauki języka w formie graficznej.
>
 

> Dzień Nauczyciela - akademia

  Tego dnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w nich dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców. Część artystyczna rozpoczęła się od występu najmłodszych przedstawicieli społeczności uczniowskiej - klas IV-VI, którzy zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. W części oficjalnej jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Zarzecka, który podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę.

  Z rąk Pani Dyrektor następujący nauczyciele otrzymali akty nadania stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego: Dyrektor Grażyna Smoczek, Krystyna Biedrycka, Barbara Zachowicz, Danuta Matyszewska, Alicja Szpica i Anna Kruczenko. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Wyróżniający się pracownicy szkoły otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody. Następnie podziękowania wraz z kwiatami złożyła Rada Rodziców.
>

 

> 16.10.2003 - Przeniesienie SP

im. Jana Pawła II na Zespół Szkół w Kleosinie
25 -lecie Pontyfikatu Jana Pawła II

1 - 3 października 2003 roku
 

  Pani Dyrektor Teresa Zarzecka zwróciła się z prośbą do Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Wojciecha Ziemby o przeniesienie imienia Jan Pawła II na Zespół Szkół. Prośba została motywowana potrzebą integracji społeczności uczniowskiej oraz środowiska lokalnego. Została też zasięgnięta w tej sprawie opinia społeczności szkolnej i wszyscy opowiedzieli się za przeniesieniem imienia Jana Pawła II na Zespół Szkół w Kleosinie.
Dnia 3 października otrzymaliśmy odpowiedź od Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa podzielającą naszą decyzję o przeniesieniu imienia Jana Pawła II. Otrzymaliśmy gratulację oraz błogosławieństwo Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa.

 

  W 25 - rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II Zespół Szkół w Kleosinie otrzymał Jego imię, które dotąd nosiła Szkoła Podstawowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.30 na udekorowanej hali sportowej. Wzięli w niej udział zaproszenie goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy Kleosina.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego Wójt Gminy Jan Gradkowski powitał zebranych gości oraz poczty sztandarowe szkół noszących imię Jana Pawła II. Następnie odbyła się ceremonia wbijania gwoździ od drzewca sztandaru przez przedstawicieli władz samorządowych i Rady Rodziców, dyrekcji oraz zaproszonych gości. Po niej sztandar został poświęcony oraz przekazany Radzie Rodziców, Dyrekcji ZS oraz uczniom.
Później została odprawiona uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Janusza Walerowskiego – proboszcza parafii.
Następnie miała miejsce krótka prezentacja multimedialna poświęcona historii szkoły. Pani Dyrektor ZS Teresa Zarzecka przedstawiła najważniejsze fakty i daty z życia szkoły m.in. nadanie Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II, oddanie do użytku hali sportowej i biblioteki szkolnej.
Tuż po niej kolejno zabrali głos kurator oświaty pani E. Cilak, przewodniczący Rady Rodziców pan R. Lewandowski, ksiądz prałat J. Grygotowicz oraz autorka i wykonawca sztandaru pani K. Brzezińska.
Uroczystość uświetnił przygotowany przez uczniów ZS w Kleosinie montaż słowno-muzyczny. Młodzież zaprezentowała najważniejsze fakty z życia Papieża Jana Pawła II.

>

 

>Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbyły się otrzęsiny w formie przebierania. W poniedziałek uczniowie klas pierwszych gimnazjum przebierali się za służbę zdrowia (lekarze, pielęgniarki, pacjenci ... itp.). Natomiast we wtorek za postacie bajkowe.

22 października uczniowie klas pierwszych nie mieli zajęć dydaktycznych, przyszli na godzinę 16.30 na uroczyste ślubowanie. Po uroczystości na sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów.
>

 

>7 listopada 2003 roku - Święto Niepodległości 

"Żeby Polska była Polską"

  Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole obchody 85-rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I B, pod kierunkiem Pana Mikołaja Szuja. Przedstawiający przypomnieli uczniom najważniejsze wydarzenia i postacie mające wkład w dzieło odzyskania niepodległości. Oto jego fragmenty:

Sto lat niewoli znieśliśmy w pokorze,
Wyzuci z ziemi, pogardą karmieni,
Twa sprawiedliwość wszystko zwrócić może,
Twoja opatrzność zło w dobro przemieni.
...Niech nasza Polska wśród narodów stanie
Dzielna i mądra, jednością złączona,
O to Cię prosim z głębi duszy panie
Ojcowskie wyciągnij ku nam ramiona.

Na zakończenie młodzież recytowała:

Z głębi dziejów,
Z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych,
Pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek.
Hen od Piasta, Kraka, Lecha,
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą
Podnoszą złączone ręce do góry.
Żeby Polska, żeby Polska,
Żeby Polska była Polską.

W apelu wykorzystano fragmenty utworów muzycznych: Preludium E-moll F. Chopina Rota", "O mój rozmarynie", "Marsz pierwszej brygady", " Przybyli ułani", "Warszawianka", "Żeby Polska była Polską" oraz mundury żołnierskie.
>

 

> Jasełka Bożonarodzeniowe

Spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez nauczycieli religii, a później był opłatek i serdeczne życzenia: wesołych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.
>

 

> Dzień Kobiet i Mężczyzn - Miss i Mister 2004r

Chyba tak najlepiej można było określić imprezę, która odbyła się 8 marca w naszej szkole. Każdy, kto jeszcze nigdy nie widział farmera, rolnika, miał okazję to zrobić w naszej szkole. Ale do rzeczy. Niestety, w tym roku nie wykazaliśmy się pomysłowością czy oryginalnością. Zabawa była łudząco podobna do tej z poprzedniego roku, z tym, że tamta przedstawiała się ciekawiej. Większość liczyła na prawdziwe wybory. Honor uczniów uratowała zwycięska para: Maryla Charzewska i Kamil Skrouba z II d oraz pokaz pary tanecznej: Anety Zarzeckiej i Bartka Bielawca. Miss i Mister byli solidnie przygotowani i wyróżniały ich ciekawe stroje. Poza tym świetnie poradzili sobie ze wspólnym tańcem oraz układem gimnastycznym. Jednak prawdziwą sztukę tańca pokazała nam wspomniana wyżej para, czyli Anet Zarzecka z II c i jej partner, Bartek Bielawiec. Pokaz obejmował sześć tańców towarzyskich. Były to m. in. walc, twist, tango. Tancerze wystąpili w specjalnych, zawodowych strojach, co z pewnością podniosło poziom pokazu.

Mimo wszystko całe wybory były przerażająco nudne, żeby nie powiedzieć kiczowate i miejmy nadzieję, że kolejne imprezy będą dużo ciekawsze, a uczniowie wykażą się pozytywną inicjatywą i pomysłowością. Już za kilka tygodni będziemy mogli się o tym przekonać.
>

 

> Sprawozdanie z Dnia Wiosny 2004 obchodzonego

w Gimnazjum 23.03.2004 jako Dzień Europejski

  Dzień Wiosny 2004 został zorganizowany w ramach ogólnoeuropejskiej akcji European Schoolnet, której celem było połączenie święta wiosny z działaniami informacyjno-edukacyjnymi o charakterze europejskim. W całe Europie wzięło w nim udział prawie 6000 szkół, w tym 1197 z Polski. Sprawozdanie z tego dnia zostało przesłane do Brukseli i można je odnaleźć na stronie internetowej www. futurum2004.eun.org. wraz ze sprawozdaniami z innych europejskich szkół (oczywiście w języku angielskim). Na tej samej stronie można też znaleźć korespondencyjnego przyjaciela w jednym z państw europejskich. Wystarczy rozwinąć zakładkę ‘CONTACT’ i kliknąć na ‘PARTNER FINDING FORUM’.
A oto jak obchodziliśmy Dzień Europejski w naszej szkole.
  O godzinie 8.50 wychowawcy klas spotkali się z uczniami w klasach i po sprawdzeniu obecności przyprowadzili ich na salę gimnastyczną. Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem „Ody do radości” i krótkim przemówieniem Dyrektor Grażyny Smoczek, która zwróciła uwagę na zbliżającą się datę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz przywitała honorowego gościa, pana Adama Kozłowskiego, przedstawiciela Podlaskiego Centrum Informacji Europejskiej. Następnie pan Kozłowski opowiedział o programach edukacyjnych skierowanych do uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem programu „Młodzież”. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna wyników ankiety opracowanej przez SKE „Ferdynand Magellan” przeprowadzona przez panie Justynę Normantowicz i Jolantę Harasimczuk. Wreszcie punktualnie o godzinie 10.00 za pośrednictwem Polskiego Radia Białystok wysłuchaliśmy Dzwonu Pokoju z Newport, Kentucky i minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Hiszpanii i innych części świata.
  Najbardziej jednak oczekiwana część programu rozpoczęło się dopiero po godzinie 10.00 kiedy to rozpoczął się konkurs pi0senki angielskiej karaoke. W sumie w występach wokalno-tanecznych wzięło udział 87 uczniów, czyli 19.5% wszystkich uczniów gimnazjum. Komisja konkursu w składzie: Dyrektor Grażyna Smoczek, Urszula Januszkiewicz, Justyna Normantowicz, Sylwia Kowalczuk biorąc pod uwagę następujące kryteria:

Ø stopień trudności utworu (z uwzględnieniem wieku uczestników)
Ø poprawność językową
Ø samodzielność wykonania (podkład muzyczny bez wokalizacji + śpiew)
Ø ogólny wyraz artystyczny

postanowiła przyznać nagrody następującym klasom:

1. II a i III c
2. I e
3. I b
wyróżnienia klasom: I c, I f, II a i III e
oraz nagrody specjalne: III b, II d i I f
  Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanego tydzień wcześniej w ramach akcji „Moja Szkoła w Unii Europejskiej” oraz innych konkursów o tematyce europejskiej. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez hojnych przedstawicieli lokalnego biznesu, wydawnictw językowych oraz gminę Juchnowiec Kościelny.

Organizatorzy imprezy: Jolanta Harasimczuk, Mikołaj Szuj, Marzena Olszyńska, Dorota Kazimierska, Justyna Normantowicz i Urszula Januszkiewicz

>

 

> Obchody IV Międzynarodowego Tygodnia Ruchu Drogowego
  W ramach IV Międzynarodowego Tygodnia Ruchu Drogowego organizowanego pod auspicjami Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie prowadzona kampania pod hasłem „Szacunek to bezpieczeństwo” (dla życia, innych, prawa)
Celem akcji jest:
1. sprzeciwienie się agresywnemu prowadzeniu pojazdu;
2. zachęcenie kierowców do spokojnej i kulturalnej jazdy, uprzejmości na drodze;
3. kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy bycia świadomym i odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego.
Przebieg akcji był następujący:
- 5.04.04 konkurs plastyczny w sali korekcyjnej – hasło na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Komisja wybiera najbardziej pomysłowe hasła
- 6.04.04 pikieta klas IV szkół podstawowych
- 7.04.04 pikieta uczniów klas V i VI szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum przy sklepie spożywczym Kukułka.
>

 

> „Dzień Ziemi 2004”  Happening

  W imprezie zorganizowanej w Kurowie uczestniczyli członkowie koła ekologicznego wraz z opiekunem Panią Danutą Matyszewską.
Przebieg imprezy był następujący:
- rozstrzygnięcie finału konkursu fotograficznego
- konkurs Narwiańskiego Parku Narodowego
- mini konkurs na piosenkę
- pokaz tańca dzieci ze szkoły w Świecku Wielkim
- konkurs MPO
- ognisko
  Dodatkowymi atrakcjami były: loteria, grochówka wojskowa, dmuchane zabawki, wieża widokowa i ścieżka krajoznawcza.
>

 

> 22 kwietnia 2004 r. - „Sprzątania Świata”
  Tego dnia uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątania Świata” obchodzonej w Polsce po raz jedenasty. Oprócz nas uczestniczyło w niej 40 milionów ludzi na świecie a w Polsce milion osób.
Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci ruszyliśmy na wyznaczone stanowiska. Zbieraliśmy śmieci segregując na papier, puszki, szkło. Wszyscy uczestnicy akcji byli zgodni: „Musimy zmienić swoje przyzwyczajenia”.
>

 

> 4 maja 2004 roku - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja
  „Przypomnijmy: jest noc 2 na 3 maja 1791r. posłowie i senatorowie rozjechali się do domów na Wielkanoc. Król Stanisław August Poniatowski wraz z grupa patriotów chce uchwalić konstytucję.”
Tymi słowami rozpoczął się apel poświęcony 213 - rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Został on przygotowany przez uczniów klasy I D pod opieką pani Anny Piłaszewicz .
Przedstawiający przypomnieli wszystkim najważniejsze postaci z tamtego okresu i ich myśli. Przenieśli nas w czasy obrad Sejmu Wielkiego.
  Oto krótki fragment ich przedstawienia:
Uczeń I: Jest rok 1791. Wielkie dni przeżywa Warszawa. Oto już czwarty rok obraduje w stolicy sejm zwany później Sejmem Czteroletnim lub Wielkim. Toczy się zacięta walka o losy Polski…
Uczeń II: Bo tak dalej być nie może, aby ci, których obchodzą tylko własne, prywatne sprawy, mogli rządzić państwem!
Uczeń III: Wśród posłów była grupa ludzi mądrych, kochających ojczyznę, tacy jak: Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i inni. Chcieli oni zmienić prawa, które prowadziły Polskę do zguby.
>

 

> 25 czerwca 2004 roku
Koniec roku szkolnego 2003/2004

„Rozum przy młodości nigdy
Nigdy takiej obfitości.”
Jan Kochanowski


  Zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2003/2004. Nasi absolwenci usłyszeli go ostatni raz w murach tej szkoły. Po uroczystości wyruszą w „szeroki świat”. Pani Dyrektor Teresa Zarzecka powitała zebranych gości : Wójta Gminy – Jana Gradkowskiego, Proboszcza parafii O. Janusza Walerowskiego, zaproszonych rodziców i przyjaciół naszej szkoły.
Najlepsi uczniowie z klas III otrzymali świadectwa z wyróżnieniem gratulacyjne.
wraz z nagrodami i wpisali się
do Złotej Księgi Absolwentów ...

Zaś rodzice otrzymali z rąk Pani Dyrektor listy
>