> Rok szkolny 2002/2003

15 września 2002 r.

  Tego dnia odbyła się uroczystość poświęcona pamięci pułkownika Jana Kamieńskiego, oficera Armii Krajowej, Cichociemnego w 15-tą rocznicę jego śmierci. Pamięć uczczono mszą świętą oraz odsłonięciem i poświęceniem pomnika pułkownika na cmentarzu w Tryczówce, gdzie spoczywają jego prochy. W uroczystości uczestniczyli m.in. Pani Dyrektor Teresa Zarzecka oraz harcerze 66-tej Białostockiej Drużyny Harcerskiej przy Zespole Szkół w Kleosinie, której nadano jego imię.

Publikacja zamieszczona na łamach „Kuriera Porannego”

> Zobacz zdjęcia z roku 2002/2003


> 20 września 2002 r.
  Kolejny raz uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata”. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci ruszyliśmy na wyznaczone stanowiska. Nie byliśmy w stanie pozbierać wszystkiego, ale może dzięki tej akcji niektórzy zniechęcili się do śmiecenia. I zanim rzucą papier na ziemię zastanowią się choć przez chwilę i przypomną o istnieniu kosza. Wszyscy uczestnicy akcji byli zgodni: „Musimy zmienić swoje przyzwyczajenia”.
>

> 26 września - Dzień Unii Europejskiej.
  Z tej okazji odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Między sobą rywalizowali najpierw uczniowie klas pierwszych, potem drugich, a na koniec klas trzecich. Każda klasa wystawiła dwóch przedstawicieli. Wszyscy wykonywali trzy zadania, które dotyczyły krajów UE. Dodatkową trudnością dla naszych kolegów było to, że zadania, które rozwiązywali, były napisane w języku angielskim. Wszyscy dzielnie reprezentowali swoje klasy i z zapałem odpowiadali na pytania. Mimo zaciętej walki jury udało się wyłonić zwycięzców. Oto wyniki wszystkich rywalizacji:
 

Wśród klas pierwszych|:
I miejsce – kl. I a
II miejsce – kl. I c
III miejsce – kl. I d
Wśród klas drugich:
I miejsce – kl. II b
II miejsce – kl. II e
III miejsce – kl. II d
Wśród klas trzecich:
I miejsce – kl. III a
II miejsce – kl. III b

>
 
> Ślubowanie i Otrzęsiny młodych żaków
  Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszego Gimnazjum.

 

  Zaczęło się od krótkiego toru przeszkód, polegającego na przeczołganiu się pod ławkami, w trakcie którego pierwszoklasiści byli obsypywani mąką - "pyłem wiedzy". Po wyjściu musieli poczęstować się cytryną. Następnie uczestniczyli w zawodach mycia zębów w parach. Po otrzęsinach zaczęła się dyskoteka. Niektórzy tańczyli, inni siedzieli, jednak wszyscy uważają, że impreza była udana.
>

 

> 31 października 2002 r.

  W okresie od 17 kwietnia do czerwca 2002 r. nasza szkoła brała udział w zbiórce surowców wtórnych: butelek typu PET, opakowań szklanych oraz puszek aluminiowych. Uczniowie zebrali 2365 sztuk surowców wtórnych.
Trud uczniów oraz opiekuna - pani Aliny Szpicy został doceniony przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

>

 

> 4 listopada 2002 r. - otwarcie stołówki szkolnej
  W dniu 4 listopada 2002 roku o godzinie 10.00 dokonaliśmy otwarcia stołówki szkolnej. Będzie z niej korzystało około 400 uczniów Zespołu Szkół. W uroczystości brali udział członkowie samorządów klasowych oraz Dyrekcja Szkoły. Przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele samorządu szkolnego.
>

 

> 8 listopada 2002 r. - Święto Niepodległości w naszej szkole
  "Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi."
Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole obchody 84. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obejrzeliśmy przedstawienie pt."Ojczyzno ma, tyle razy...", przygotowany przez uczniów klas II B, III E i III D pod kierunkiem pani Marzeny Olszyńskiej.
Przedstawiający przypomnieli uczniom najważniejsze wydarzenia i postacie mające wkład w dzieło odzyskania niepodległości. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty utworów muzycznych: "Pożegnanie Ojczyzny", "Rota", "Jeszcze Polska nie zginęła...", "Wojenko, wojenko", "Mury" oraz teatralne stroje szlachcica i Marszałka Sejmu Szlacheckiego.
>

 

> Dzień otwarty w Gimnazjum
  Zaprosiliśmy naszych rodziców do odwiedzenia szkoły w celu zapoznania się z naszymi osiągnięciami. Wszystkich przybyłych rodziców powitała Pani Dyrektor Teresa Zarzecka. Potem miało miejsce spotkanie z panią pedagog, która wygłosiła prelekcję zatytułowaną "Z empatią na ty". Następnie wystąpił przedstawiciel Rady Rodziców przedstawiając dotychczasowe jej dokonania. Rodzice mieli możliwość spotkania z wychowawcami i nauczycielami uczącymi ich pociechy oraz obejrzenia ekspozycji poświeconej osiągnięciom uczniów naszej szkoły.
>

 

>10 grudnia 2002 r. - Spotkanie z saperami
  Tego dnia odwiedzili nasze gimnazjum saperzy z 18 Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze przypomnieli o grożących niebezpieczeństwach w postaci pocisków oraz większej amunicji, które pozostają nadal nieodnalezione po działaniach wojennych. W 2002 roku zostało znalezione 1800 sztuk amunicji. Przypomnieli nam o zachowaniu środków ostrożności po odkryciu "dziwnych znalezisk". Mieliśmy okazję zapoznać się z prezentacją sprzętu, którym posługują się na co dzień tj. wykrywaczami niewypałów w ziemi oraz pod wodą.
>

 

> Spotkanie wigilijne
"W żłobie leży, któż pobieży kolędować Małemu..."


  Tą kolędą rozpoczął się wieczór wigilijny, na którym zgromadzili się nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia jasełek przygotowanych pod kierunkiem O. Krzysztofa Mazurka i katechetów z naszej szkoły. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy serdeczne życzenia - zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Jako pierwsi przybyli prości pasterze,
aby powitać nowo narodzonego Jezusa...

>

 

> 13 lutego 2003 r. - Apel podsumowujący I semestr
   Na apelu zostały ogłoszone wyniki konkursów przedmiotowych, które odbyły się w I semestrze 2002/2003 roku. Oto ich wyniki:
Konkurs Języka Polskiego:
Uczestniczyło 44 uczniów
Etap rejonowy:
Babińska Iga kl. III a
Komarzewska Monika kl. III c
Chodnicka Paulina kl. II d
Węgrzyn Tomasz kl. II b
Smyk Anna kl. III a
Kucbora Monika kl. III a
Harasimczuk Justyna kl. II d
Kundzicz Karolina kl. II b
Etap wojewódzki:
Babińska Iga
Konkurs Matematyczny:
Uczestniczyło 15 uczniów
Etap rejonowy:
Komarzewska Monika kl. III c
Żyliński Mateusz kl. III c
Dzienis Daniel kl. III a
Maksimowicz Michał kl. II e
Popławski Piotr kl. II b
Węgrzyn Tomasz kl. II b
Wysocki Michał kl. III e
Etap wojewódzki:
Dzienis Daniel
Komarzewska Monika
Mateusz Żyliński
Konkurs Biologiczny:
Uczestniczyło 9 uczniów
Etap rejonowy:
Babińska Iga kl. III a
Chomiski Sławek kl. III c
Kucbora Monika III a
Smyk Anna kl. III a
Konkurs Fizyczny
Uczestniczyło 3 uczniów
Etap rejonowy:
Harasimczuk Justyna kl. II d
Dzienis Daniel kl. III a
Konkurs Historyczny:
Uczestniczyło 9 uczniów
Etap rejonowy:
Łagocki Kamil kl. II d
Babińska Iga kl. III a
Etap wojewódzki:
Łagocki Kamil
Konkurs Języka Angielskiego:
Uczestniczyło 42 uczniów
Etap rejonowy:
Babińska Iga kl. III a
Komarzewska Monika kl. III c
Kardasz Katarzyna kl. III a
Etap wojewódzki:
Babińska Iga

  W konkursach przedmiotowych uczestniczyło 128 uczniów!
Niektórzy uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali szkołę w kilku konkursach na etapie rejonowym:
Babińska Iga - język polski, historia, język angielski, biologia
Komarzewska Monika- język polski, matematyka, język angielski
Węgrzyn Tomasz- język polski, matematyka
Smyk Anna- język polski, biologia
Kucbora Monika- język polski, biologia
Harasimczuk Justyna- język polski, fizyka
Dzienis Daniel- matematyka, fizyka

>

 

> 14 lutego 2003 r. - Szkolne Referendum Unijne
  Uczniowie Gimnazjum mieli możliwość głosowania podobnie jak dorośli, którzy dokonają tego w dniu 8 czerwca 2003 roku. Każdy z nich otrzymał kartę do głosowania i odpowiedział na pytanie: "Czy popierasz wstąpienie do Unii Europejskiej?". Wyniki referendum były następujące: za przystąpieniem do Unii Europejskiej głosowało 259 uczniów, przeciwko było 105 uczniów zaś 52 uczniów nie miało zdania. Organizatorem referendum jest białostocka redakcja Gazety Wyborczej oraz Podlaskie Centrum Informacji Europejskiej w Białymstoku przy współudziale Kuratorium Oświaty.
>

 

> 7 marca 2003 r. - Dzień Dziewczyny i Chłopaka
W tym dniu samorząd szkolny przeprowadził konkurs na najbardziej zabawne przebranie: chłopaka za dziewczynę, dziewczyny za chłopaka. Każda klasa mogła mieć kilku swoich przedstawicieli, spośród których komisja konkursu wybrała Miss i Mistera Gimnazjum.
>

 

>Najpiękniejsze są Basia i Emilia
  Poznaliśmy najładniejsze Podlasianki 2003. Obie są z Białegostoku, obie się uczą: jedna w liceum, druga w gimnazjum. 19-letnia Barbara Dziadel z Białegostoku została nową Miss Ziemi Podlaskiej. Najwięcej laurów zebrała 16-letnia Emilia Tarasewicz - zdobyła koronę Miss Nastolatek i została Miss Czytelników "Kuriera Porannego". W sobotę w białostockim Teatrze Dramatycznym poznaliśmy najpiękniejsze mieszkanki Podlasia. Sala teatru podczas finału Miss Ziemi Podlaskiej i Miss Nastolatek pękała w szwach. Przyszli rodzice i przyjaciele kandydatek. Wszyscy trzymali kciuki za swoje faworytki. 16 nastolatek i tyle samo dorosłych kandydatek do tytułu miss prezentowało się publiczności w strojach wieczorowych, kostiumach kąpielowych, sukniach ślubnych, a nawet... w pomysłowych fatałaszkach, rodem z amerykańskich kreskówek o jaskiniowcach. Wyniki konkursu zaskoczyły Basię Dziadel. Nowa Miss Ziemi Podlaskiej zwierzyła się nam, że najpierw bardzo się zdziwiła, ale już za chwilę lekką konsternację zastąpiła radość. - W tym roku była duża konkurencja, a dziewczyny piękne i zgrabne - przyznaje Basia. Czy rywalizowały między sobą? Absolutnie nie - zapewnia. Pomagałyśmy sobie jak tylko mogłyśmy. Miss Ziemi Podlaskiej dostanie w nagrodę wieżę, kosmetyki, strój kąpielowy i pójdzie na zabieg kosmetyczny do jednego z białostockich salonów urody. Ale przede wszystkim pojedzie na weekend do ośrodka wypoczynkowego nad jezioro Roś koło Pisza. Emilię Tarasewicz, też białostoczankę, na co dzień uczennicę gimnazjum w Kleosinie, wynik zaskoczył nie mniej niż Basię. Tym bardziej, że zdobyła dwa tytuły. Ocena jurorów była identyczna jak opinia Czytelników "Kuriera Porannego". Na naszych łamach przedstawiliśmy wszystkie kandydatki do tytułu Miss. Wygrała Emilia. Zdobyła 972 głosy.
Oprócz zestawu kosmetyków i zabiegu kosmetycznego też pojedzie na wycieczkę. Będzie to tydzień na Mazurach, w okolicach Starych Juch. A w "Porannym" czeka już na nią sprzęt DVD.

(Z "Kuriera Porannego")
>

 

> 21.03.2003 r. - Dzień Wiosny - Dzień Europejski
  Tego dnia obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Europejski. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji wybranych państw Unii Europejskiej oraz quizie o unijnych krajach . Po wcześniejszym losowaniu państw przeprowadzonym przez Samorząd Uczniowski każda klasa przygotowywała się do prezentacji zbierając potrzebne materiały, dzieląc się obowiązkami.
Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Teresa Zarzecka, Pan Marcin Hodun, Pani Małgorzata Wróbel- Kruczenkow, Pan Krzysztof Bobowik oraz Katarzyna Klimczuk oceniała prezentację ustną i wizualność oraz jej oryginalność.
Imprezę przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Urszula Szczuka, Jolanta Harasimczuk oraz Małgorzata Wróbel- Kruczenkow oraz nauczyciel wos Mikołaj Szuj.

Wyniki konkursu na prezentację były następujące:
zwyciężyła kl. III A , II miejsce - kl. I B oraz III miejsce - kl. II A.
>

 

> 8-9 maja 2003 roku - Egzamin gimnazjalny
  136 uczniów klas trzecich Gimnazjum w Kleosinie przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który został przeprowadzony w dwóch salach: hali sportowej i sali korekcyjnej. W mniejszej sali pisały cztery osoby z dysleksją rozwojową, które miały wyznaczony dłuższy czas na pisanie egzaminu do 180 min.
W dniu 8 maja o godzinie 9.00 wszyscy rozpoczęli pisanie części humanistycznej zatytułowanej "W teatrze świata". W zestawie znajdowało się 31 zadań z którymi większość zmagała się 120 min. Drugiego dnia egzaminu młodzież rozwiązywała 34 zadania z części matematyczno - przyrodniczej. Po dwóch godzinach zmagań uczniowie opuszczali salę gimnastyczną z nadzieją na jak najlepsze wyniki i możliwość nauki w wymarzonej szkole ponadgimnazjalnej.
>

 

> 31 maja 2003 roku - Dzień Dziecka - Dzień Sportu
  Dzień Dziecka obchodziliśmy w tym roku jako Dzień Sportu. Imprezę rozpoczął występ zespołu tanecznego w skład którego wchodzą dziewczęta z klasy II a przygotowywane przez panią Annę Kruczenko.
Następnie uczniowie z poszczególnych klas brali udział w zawodach sportowych. Najwięcej emocji wywoływały następujące zadania : przeciąganie liny, jazda na hulajnodze oraz skoki w workach.
Na zakończenie odbył się mecz siatkówki pomiędzy nauczycielkami i uczennicami. Nad młodymi zawodniczkami górowały doświadczone nauczycielki i one wygrały.
>

 

> 20 czerwca 2003 roku
Zakończenie roku szkolnego 2002/2003

  Już zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2002/2003. Uczniowie klas trzecich usłyszeli go ostatni raz w murach tej szkoły. Jeszcze tylko odbiór świadectw i wyruszą w "szeroki świat". Po wysłuchaniu hymnu narodowego Pani Dyrektor Teresa Zarzecka rozpoczęła uroczystość.

Najlepsi uczniowie z klas III otrzymali świadectwa z wyróżnieniem wraz z nagrodami i wpisali się do Złotej Księgi Absolwentów.

Na zakończenie wystąpili uczniowie klas trzecich z przedstawieniem zatytułowanym "GALA OSKARÓW"do którego przygotowywali się pod opieką wychowawców: Beaty Mielech, Anny Piłaszewicz, Aliny Szpicy oraz Danuty Matyszewskiej. Jak przystało na prawdziwą galę wręczono "OSKARY" w następujących kategoriach:

Szkolny Detektyw ...za walkę z nałogami wśród społeczności uczniowskiej - Pani Pedagog Teresa Łuniewska

…za wpajanie dobrych zasad i dawanie życiowych rad - Pani Dyrektor Grażyna Smoczek

Intelekt z domieszką afro ...za oryginalne włosy i uwodzicielskie spojrzenie - Pani Dyrektor Teresa Zarzecka

Supermeni z naszych snów ... za budzący zaufanie wygląd, imponującą sylwetkę i zniewalający , przyjazny uśmiech - Pan Marcin Hodun.

Nietuzinkowa osobowość ...za niewyczerpane pomysły na szkolne uroczystości - Pani Barbara Zachowicz

 
>