> Rok szkolny 1999/2000
Dnia 15 marca 1999r. na mocy uchwały nr VII/48/99 Rady Gminy Juchnowiec Kościelny zostało założone Publiczne Gimnazjum w Kleosinie przy ulicy Zambrowskiej 18. Obwód szkoły obejmuje: Kleosin, Olmonty, Stanisławowo, Śródlesie, Księżyno, Horodniany, Ignatki, Księżyno kolonia, Osiedle Ignatki, Koplany kolonia.
 
W dniu 1 września 1999 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek w naszym gimnazjum. Pani Dyrektor Teresa Zarzecka przywitała pierwszych gimnazjalistów i przedstawiła nauczycieli.
 
14 października 1999 r. po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście, rodzice i pracownicy szkoły. Młodzi artyści pod kierunkiem p. Krystyny Biedryckiej przedstawili program artystyczny "W starożytnym Egipcie"

>Zobacz zdjęcia z roku 1999/2000


> WIZYTA DOSTOJNEGO GOŚCIA - 25.X.1999r
  W poniedziałek 25 października 1999r. nasza szkoła była wizytowana przez księdza arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Jego ekscelencję witała delegacja uczniów, rodziców oraz pani Dyrektor naszej szkoły. Po krótkim powitaniu i pamiątkowym wpisie do kroniki szkolnej ksiądz arcybiskup spotkał się z młodzieżą, a następnie wysłuchał programu artystycznego zaprezentowanego przez uczniów.
Podczas spotkania przy herbacie z gronem pedagogicznym i rodzicami dostojny gość w skupieniu wysłuchał wystąpienia pani Dyrektor na temat historii i działalności naszej placówki, wyraził swoje zadowolenie z przebiegu wizyty oraz podziękował za serdeczne przyjęcie.
>

> UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 25.XI.1999
  My - uczniowie klas pierwszych - wstępujący w progi Gimnazjum w Kleosinie, stojąc pod flagą państwową, w obecności dyrekcji, grona nauczycielskiego i rodziców przyrzekamy:
ˇ uczyć się pilnie i osiągać coraz lepsze wyniki, by w przyszłości oddać wszystkie swe siły wolnej Ojczyźnie - Rzeczypospolitej Polskiej,
ˇ rozwijać w sobie postawę obywatelską i aktywność społeczną, a dobro innych stawiać ponad własne,
ˇ nie zawieść pokładanego w nas zaufania i starać się odpowiedzieć na ten trud codziennym wysiłkiem umysłów i serc,
ˇ strzec honoru Gimnazjum w Kleosinie
>
 
> WIGILIA

"Lulajże, Jezuniu, lulajże, lulaj, a Ty Go, Matulu, w płaczu utulaj..."

  Ta i inne kolędy towarzyszyły nam przez cały wieczór wigilijny, na którym zgromadzili się nauczyciele, dyrekcja, zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez nauczycieli religii, a później był opłatek i serdeczne życzenia: wesołych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.

>

 

> POWITANIE WIOSNY - 21.03.2000r.
  W naszym gimnazjum nie było tradycyjnych lekcji. Klasy pod opieką wychowawców przygotowywały się do czterech konkursów: wykonywały portrety wiosny, kukły najpaskudniejszej marzanny, przygotowywały pokaz mody ekologicznej oraz pracowały nad interpretacją wiersza miłosnego (lub scenki miłosnej). Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbyło się w świetlicy. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy film "Dzień zagłady".
>

 

> KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

"Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo, i wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje!"
J. Radzymińska

  7 kwietnia 2000r. klasa Ia pod opieką pani mgr Urszuli Szczuki przygotowała apel poetycki poświęcony pamięci poległych i zamęczonych w latach II wojny światowej. Uczniowie naszego gimnazjum złożyli hołd ich pamięci najpiękniejszymi ze słów - słowami poezji:
"Wznosząc świat sprawiedliwszy,
świat ocalony z zagłady,
zapamiętajmy na zawsze:
- że po to zginęli tamci
- bohaterowie i tchórze -
abyśmy my mogli żyć". L. Pasternak
Tych, którzy wtedy odeszli i tych, którzy mieli szczęście przeżyć, obdarujmy naszą wdzięcznością i pamięcią - mówili recytatorzy - bo narodowa pamięć - jak ojczyzna - jest dobrem najwyższym i jest powszednim chlebem.

>

 

> MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI - 22 KWIETNIA
  Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi rozpoczęliśmy już 6.04.2000r. Wtedy to wzięliśmy udział w zorganizowanym przez naszą szkołę Wielkim Sprzątaniu Kleosina. Uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki i ogromne czarne worki ruszyliśmy do wyznaczonych rejonów. Błyskawiczne tempo napełniania worków najlepiej świadczy o stopniu zabrudzenia naszej miejscowości. Po godzinie pracy nie było już ani jednego pustego worka, potrzebne były nowe, które na szczęście, szybko otrzymaliśmy. Pracę zakończyliśmy około 12.00. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Przeprowadzona akcja skłoniła nas do refleksji nad stosunkiem ludzi do swojej najbliższej ojczyzny. Niewielu zapewne zna niezwykle mądrą myśl profesora Kotarbińskiego: "Nie tam czysto, gdzie wielu sprzątających, a tam, gdzie mało brudzących". Weźmy te słowa do serca!
>

 

> "Wiwat maj, 3 maj..."
  Radosną dla Rzeczypospolitej i Polaków rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. uczciliśmy udziałem w akademii, która była interesującą lekcją historii.
Członkowie Koła Historycznego i jego sympatycy pod kierunkiem pani mgr Grażyny Smoczek przygotowali montaż słowno-muzyczno-taneczny, który przeniósł nas w tamte czasy. W Petersburgu uczestniczyliśmy w scenie I rozbioru Polski z udziałem trzech zaborczych władców, a następnie w pracach Sejmu Wielkiego i radosnej chwili uchwalenia konstytucji w Warszawie.
>

 

> DZIEŃ SPORTU - 1.06.2000 r.
  Dziś zamiast w szkole spotkaliśmy się na stadionie wojskowym. Wszystkie klasy mogły zmierzyć się w trzech konkurencjach. Chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, dziewczęta zagrały w palanta, natomiast drużyny mieszane wystartowały w sztafecie 8x400m.
>

 

> WIELKIE ZAKOŃCZENIE - KONIEC ROKU SZKOLNEGO 1999/2000
  20.06.2000r. wszystkie klasy pierwsze zebrały się na podsumowaniu pracy w roku szkolnym 1999/2000. Tego dnia zostały ogłoszone wyniki konkursów prowadzonych od września do czerwca, a ich laureaci odebrali nagrody. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 1999/2000 - 23.06.2000r. Ten dzień wszystkim nam utkwił w pamięci. To pierwszy koniec roku szkolnego w naszym gimnazjum. Odświętnie ubrani razem z wychowawcami zebraliśmy się w świetlicy szkolnej. Tu obejrzeliśmy program artystyczny żegnający rok szkolny i witający wakacje. Wysłuchaliśmy także przemówienia pani Dyrektor i byliśmy świadkami wręczania świadectw z biało--czerwonym paskiem prymusom z naszej szkoły. Na zakończenie pożegnaliśmy się z wychowawczyniami w salach
>